You are currently viewing Ćwiczenia wizualizacyjne – latający dywan

Udostępniamy ćwiczenie wizualizacyjne dla dzieci
(głosu użycza nasz terapeuta Biofeedback)

„LATAJĄCY DYWAN”
ćwiczenie wizualizacyjno – relaksacyjne dla dzieci (i nie tylko).

Zabawy wizualizacyjne pomagają redukować negatywne stany emocjonalne (np. lęk, złość), zwiększają poczucie własnej wartości, rozwijają umiejętność koncentracji uwagi. W przypadku dzieci dobre efekty daje łączenie ćwiczeń wizualizacyjnych z relaksacyjnymi, polegającymi na rozluźnianiu grup mięśni oraz regulowaniu oddechu.
Przed rozpoczęciem ćwiczenia należy zadbać o odpowiednie warunki w pokoju – pomieszczenie powinno być przewietrzone, wyciszone, z jak najbardziej ograniczoną ilością rozpraszających bodźców, na podłodze rozkładamy koc.
Zabawę rozpoczynamy od wyjaśnienia dziecku:
„Będziemy się bawić, że ten koc to dywan, który ma w sobie czarodziejską moc – pomaga dzieciom odpoczywać i wyrzucać z głowy niepotrzebne myśli.
Połóż się na dywanie, zamknij oczy i posłuchaj”
Następnie podajemy treść wizualizacji (najlepiej jak dziecko wysłuchuje ćwiczenia z zamkniętymi oczami, ale jeśli sprawiałoby mu to trudność – może patrzeć na załączony film).
Na zakończenie zabawy możemy zaproponować dziecku wykonanie rysunku np. „Co zapamiętałeś z wyprawy dywanem” lub „Narysuj pióro niezwykłego ptaka”.

kliknij w link poniżej

https://soapbox.wistia.com/videos/cykgUafPbC

Soapbox – Latający dywan- wizualizacja