Terapia rodzinna, którą proponujemy, skierowana jest do rodzin, w których komunikacja i wzajemne zrozumienie nie funkcjonują tak, jak byśmy tego chcieli. Jeżeli w Twoim domu często pojawiają się spory, kłótnie, a członkowie rodziny czują się samotni i nierozumiani, nasza pomoc może okazać się nieoceniona.

Zadaniem terapii rodzinnej jest analiza relacji między poszczególnymi osobami w rodzinie i zrozumienie, dlaczego dochodzi do konfliktów.
Razem pracujemy nad rozwiązaniem problemów i odbudową komunikacji, tak by każdy członek rodziny poczuł się wysłuchany i zrozumiany.

W procesie terapii można odkryć, co stoi na przeszkodzie w nawiązywaniu głębszych relacji i jak można te przeszkody pokonać. Dzięki temu terapia rodzinna staje się narzędziem do zacieśniania więzi między wszystkimi członkami rodziny.

WSPARCIE RODZICÓW I TERAPIA PAR

Oprócz terapii całej rodziny, oferujemy również spotkania par oraz wsparcie dla rodziców w sytuacji separacji lub rozwodu. To dodatkowa pomoc, która może okazać się niezbędna w bardziej skomplikowanych sytuacjach życiowych.

Nasze podejście jest indywidualne i dostosowane do konkretnych potrzeb każdej rodziny. Dzięki temu proces terapii jest przyjazny, a każda osoba może poczuć się bezpiecznie i swobodnie. Wszystko po to, aby wspólnie pracować nad poprawą jakości życia rodzinnego i relacji między bliskimi.
Image

WSPIERAMY RODZINY, W KTÓRYCH

  • domownicy czują się nierozumiani, samotni, bezradni wobec codziennych problemów
  • często dochodzi do sporów i kłótni
  • rodzice i dzieci słabo się komunikują, nie rozumieją swoich potrzeb

PIERWSZA WIZYTA:

Na pierwszą wizytę zapraszamy całą rodzinę – rodziców i dzieci, niezależnie od ich wieku.

Spotkanie służy przede wszystkim temu, by każda z osoba z rodziny mogła przedstawić swój obraz trudności rodzinnych oraz wyrazić swoje oczekiwania co do terapii.

Image

Centrum Psychologiczno-Logopedyczne "Mavicus" s.c.

 
 

 

 

ul. Łagiewnicka 54/46 91-463 Łódź
tel.: 722 002 420

 
 

 

 

© Copyright 2023 Mavicus Centrum Psychologiczno-Logopedyczne s.c.
Wszelkie prawa zastrzeżone